DUCH WSPÓŁPRACY

PROGRAM PRAKTYK

Zapraszamy studentów od II do V roku (kierunki: historia, archeologia, pedagogika, dziennikarstwo, informatyka) oraz absolwentów uczelni wyższych do odbycia bezpłatnych praktyk w naszej Fundacji.

Wspólnie z nami:

- będziesz działać w młodym i kreatywnych zespole
- nauczysz się zasad funkcjonowania organizacji pozarządowej
- poznasz strukturę projektów Fundacji
- zdobędziesz doświadczenie pedagogiczne
- rozwiniesz swe umiejętności organizacyjne i zdolności dziennikarskie
- będziesz mieć szansę stworzyć portal internetowy lub zająć się e-learningiem
- zdobędziesz wiedzę o metodach pozyskiwania funduszy na własne projekty

Program praktyk DUCH Współpracy podzielony jest na 3 autonomiczne etapy. W pierwszych dwóch etapach, trwających po 5 miesięcy, zdobywaSZ wiedzę i umiejętności w poszczególnych sekcjach zadaniowych, a Twoje zaangażowanie mierzone jest punktami, które zdobywasz, co umożliwia zaliczenie praktyk.

duch1

ETAP I

w okresie 5 miesięcy zdobywasz 200 punktów w trzech sekcjach

SEKCJA PEDAGOGICZNA

SEKCJA DZIENNIKARSKO-

MEDIALNA

100 pkt

0-100 pkt

łącznie 200 pkt

W ramach Etapu I otrzymujesz od nas dwa szkolenia:

1. z zasad funkcjonowania organizacji pozarządowych
  2. coachingowe – Wyznaczenie celów, planowanie, działanie – Część 1

Program praktyk jest ustalany z każdym z Was indywidualnie, każda osoba, zdobywa wiedzę pod okiem swego opiekuna.

Etap I zakończony jest indywidualna rozmową podsumowującą. Otrzymujesz od nas zaświadczenie odbycia I Etapu praktyk.

duch2

ETAP II

w okresie 5 miesięcy zdobywasz 200 punktów jednej z wybranych lub w obydwóch łącznie sekcjach:

SEKCJA PROGRAMOWA

0-200pkt

łącznie 200pkt

W ramach Etapu II otrzymujesz od nas dwa szkolenia:

1. z zakresu marketingu, ze szczególnym naciskiem na marketing w organizacjach pozarządowych
  2. coachingowe – Wyznaczenie celów, planowanie, działanie – Część 2

Etap II zakończony jest indywidualna rozmową podsumowującą. Otrzymasz zaświadczenie odbycia II Etapu praktyk. Wybrane osoby zostaną zaproszone do III Etapu programu.

duch3

ETAP III

Po odbyciu i pozytywnej ocenie dwóch pierwszych Etapów wybrane osoby zostaną zatrudnione w Fundacji.

Przed Wami praca przy projektach już trwających, ale też możliwość rozwijania własnych pomysłów i koncepcji.

SEKCJA PEDAGOGICZNA

SEKCJA DZIENNIKARSKO – MEDIALNA