DLA RODZICÓW

Historia jest nauczycielką życia. To stare łacińskie przysłowie zawiera w sobie najlepszą odpowiedź na pytanie, dlaczego warto się jej uczyć. Nieprzebrane bogactwo dziejów, ogrom faktów, postaci i zjawisk, piękno ludzkich postaw i wytworów kultury, zawarte jest na kartach historii, które chcemy odsłaniać przed oczami najmłodszych: potomków rycerzy i królów, budowniczych katedr i zamków, podróżników i odkrywców, wielkich naukowców, polityków i artystów, wreszcie - milionów zwykłych ludzi, którzy żyjąc i pracując przed nami, budowali mozolnie świat, w którym dzisiaj żyjemy. Poznawajmy historię i zaprośmy do jej poznawania nasze dzieci - to jeden z najpiękniejszych darów, jaki możemy im ofiarować.

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to wykłady i warsztaty dla dzieci w wieku 7-15 lat (podzielonych na grupy wiekowe), prowadzone w przez najlepszą kadrę naukowców, pracowników uniwersytetów, muzeów i instytucji kultury. Nasi wykładowcy to ludzie młodzi, pasjonaci, porywający swymi opowieściami w dawne światy i na odległe lądy.

Zajęcia prowadzone są w sposób nowoczesny i interaktywny, wzbogacają je prezentacje, pokazy oraz pomoce dydaktyczne i eksponaty, wypożyczane przez muzea i teatry specjalnie dla słuchaczy Uniwersytetu.

Celem Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii jest:

• Zapoznawanie dzieci z kulturą materialną i duchową minionych wieków
  • Przekazywanie dzieciom podstaw wiedzy humanistycznej
  • Rozwijanie naturalnej ciekawości świata
  • Pomoc w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami
  • Dostarczanie narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie
  • Uzupełnianie lekcji historii prowadzonych w szkole