Noc Muzeów w Paście 2016

plakat3NM
Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłą noc. Noc z DUCHem w budynku PASTy!

Tegoroczna Noc Muzeów z Duchem zorganizowana zostanie w historycznym budynku PASTy. Zadania i atrakcje, które przygotujemy dla najmłodszych miłośników historii wpisywać się będą w specyfikę tego miejsca. Zdobędziecie wiele ciekawych informacji, będziecie mieli okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami.
Gdzie?
W budynku PASTy – ul. Zielna 39
Kiedy?
14 maja w godzinach 17-23
Dla kogo?
Dla wszystkich dzieci szkolnych
Czy przyjść?
KONIECZNIE!!!

Co się będzie działo?
Odbędą się dwa wykłady dotyczące Powstania Warszawskiego:
Godz. 18.30 – dla młodszych dzieci (klasy 1-3)
Godzina 19.45 – dla starszych dzieci (od 4 klasy)
Na wykładach dowiecie się kto brał udział w Powstaniu, jak wyglądała rzeczywistość młodych żołnierzy oraz ludności cywilnej w tym czasie. Co jadano? Jak się ubierano? Czy było coś takiego jak mundur powstańca?
Każdy wykład będzie się składał z dwóch części: teoretycznej, czyli niezwykle ciekawej opowieści, oraz warsztatowej – kiedy będziecie mieli okazję wykazać się własną aktywnością.
Co poza tym?
Każdy uczestnik będzie mógł spróbować zdobyć tytuł Młodego Zawiszaka. W jaki sposób? Wykonując wszystkie zadania, które dla Was przygotowaliśmy. Pozytywne przejście każdej próby potwierdzane będzie pieczątką na specjalnej karcie. Zadania będzie można wykonywać w godzinach 17-23
Co trzeba będzie zrobić?

• Napisać tajną wiadomość
  • Złamać szyfr
  • Przygotować kartę pocztową w punkcie poczty polowej
  • Wykazać się wiedzą i spostrzegawczością
  • Wykonać pracę plastyczną
  • Przygotować opaskę powstańczą

Na pewno nie będzie łatwo, ale za to bardzo ciekawie! Zapraszamy!

Zajęcia są bezpłatne. Na wykłady obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.