A+ A A-

II WOJNA ŚWIATOWA

Żołnierze, politycy, cywile.
II wojna światowa to nie tylko wielkie bitwy, to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości.
O losach wojny, świata, poszczególnych państw i narodów decydowali politycy. Kilka decyzji polityków (pakt Ribbentrop-Mołotow, pakt trzech, konferencje teherańska, jałtańska i poczdamska) zmieniło oblicza świata zarówno w czasie wojny jak i ładu powojennego.  Zgodnie z politycznymi decyzjami działali żołnierze, walcząc lub też nie o wolność własną i innych.
Wszystkie okropieństwa wojny są odczuwalne przede wszystkim przez cywili. Poprzez pryzmat dnia codziennego zwykłych ludzi dotkniętych wojną widzimy jej brutalność i tragedię. Żadna bitwa nie przemawia do wyobraźni tak jak Janusz Korczak udający się wraz z dziećmi do obozu koncentracyjnego na śmierć.
Wojna ma liczne oblicza, poznajmy ją z punktu widzenia polityków, żołnierzy i cywili.


Projekt jest skierowany do uczniów od 6 klasy szkoły podstawowej, składa się z 20 zajęć 60 minutowych odbywających się w soboty lub w niedziele w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim (Kampus Główny i jego najbliższa okolica)  i/lub w Centrum Edukacji Historycznej ul. Zielna 39.

Zapisy odbywają się poprzez formularz zapisowy:

 

Zajęcia z cyklu "II WOJNA" są płatne, koszt uczestnictwa wynosi (PLN):

tabela www
 

*Zniżki:

Do opłat ze zniżką upoważnieni są:

Rodzeństwa 

Studenci kontynuujący naukę

Trzecia i kolejna osoba z rodzeństwa uczestniczy w zajęciach bezpłatnie


Fundacja
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii nie prowadzi działalności gospodarczej. Opłaty wpłacane na konto Fundacji przeznaczane są na organizację zajęć i realizację pozostałych celów statutowych.

 

 

..__