Zapachy średniowiecznego miasta

Średniowieczne miasta, tak jak obecnie, pełniły ważną rolę. Były to miejsca, skupiające rzemieślników – działały tu cechy, oraz kupców – gildie. Wraz z bogaceniem się mieszkańców – mieszczan, miasta stawały się ważnymi ośrodkami kultury. Podczas zajęć Studenci DUCHa dowiedzieli się, jak żyli ludzie w późnym średniowieczu, czym różnił się poziom życia mieszkańców miast, zamków i wsi.
Kto prowadził spotkanie?
Prowadzącym zajęcia był Michał Starski, pracownik Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się archeologią późnego średniowiecza i czasów nowożytnych. Badania realizuje na terenie miast pomorskich (głównie Puck, Skarszewy, Lębork, Chojnice, Człuchów) oraz na zamkach (Człuchów, Puck). Interesuje się głównie kulturą materialną czyli asortymentem używanych dóbr oraz zagadnieniami związanymi z warunkami życia w miastach, zamkach i na wsi.
Specjalizuje się w opracowaniu naczyń ceramicznych i kafli – zarówno pod kątem charakterystyki ich produkcji jak i handlu tymi wyrobami.