Jaki świat widział Światowid, opowieść o bogach i bóstwach dawnych Słowian

W co wierzyli dawni Słowianie? Czy Marzanna jest tylko zwykłą kukłą? Jak dawniej ludzie wyobrażali sobie świat? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania, przenieśliśmy się w czasie do świata dawnych Słowian: ich mitologii, kosmologii i wierzeń. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi bóstwami słowiańskiego panteonu oraz dowiedzieli się, co owe wierzenia mogą nam powiedzieć o realiach codziennego życia ludzi w dawnych wiekach. Podczas wykładu uczestnicy mieli okazję poznać bliżej kontekst kulturowy i historyczny dawnej słowiańszczyzny oraz poznać kilka fascynujących i mało znanych faktów związanych z życiem duchowym i społecznym Słowian, o których rzadko wspomina się w szkołach.
Zajęcia prowadziła edukatorka ze stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. Zachęcamy do zapoznania się z innymi edukacyjnymi działaniami stowarzyszenia pod adresem www.etnograficzna.pl