A+ A A-

DUCH w Ośrodkach Kultury

 

DUCH Logo                                       kultura logo            182322 10200261101676615 1976432851 n

Z przyjemnością informujemy, że od października 2013 r. zajęcia DUCHa ruszą także w dwóch Ośrodkach Kultury - w Piastowie oraz w Górze Kalwarii. Cykle będą trwały przez cały rok szkolny, w sobotnie przedpołudnia. Kazdy cykl obejmuje 15 sześćdziesięciominutowych spotkań. Zajęcia będą się dobywały w dwóch grupach wiekowych: I-III klasa szkoły podstawowej oraz IV-VI klasa szkoły podstawowej.

 

Program zajęć na rok akademicki 2013/2014


Założeniem programu jest przedstawienie szerokiej panoramy dziejów od starożytności do
początku XX wieku. Każde zajęcia stanowią odrębną całość, a zarazem wszystkie układają się w logicznie powiązany cykl, ukazujący przemiany zachodzące w poszczególnych epokach w głównych dziedzinach aktywności jednostek i społeczeństw.

Wykłady podzielone są na epoki:
1. Starożytność
2. Średniowiecze
3. Epoka nowożytna
4. Wiek XIX i wiek XX.

W każdej z epok przeprowadzone będą 4 zajęcia (w Starożytności–3), poświęcone czterem wątkom tematycznym:

A. Życie codzienne, gospodarka, obyczaje
B. Relacje: władza – poddani, obywatele
C. Kultura, sztuka, architektura
D. Wielkie wydarzenia, wielcy bohaterowie – symbole epok

Podczas poszczególnych spotkań prowadzący będzie skupiał uwagę uczestników na starannie
dobranych przykładach. Będzie prezentował bogaty materiał ilustracyjny, korzystał z przybliżającychprzeszłość artefaktów, stosował metody aktywne. Celem zajęć nie jest próba zgłębienia w ciągu 15 godzin całej historii – nieuchronnie prowadziłoby to do chaosu i poczucia zagubienia uczestników. Ambicją zajęć jest przybliżenie w najbardziej interesujący sposób wiadomości, które staną się zalążkiem wiedzy o przeszłości i fascynacji dawnymi wiekami. Zajęcia pozostawią w młodych uczestnikach przeświadczenie, że „przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej”. Udowodnią też, że WSZYSTKO, co nas otacza, ma korzenie w czasach minionych.

Koszt zajęć to 450 zł za cały rok.

 

Zapisy:

type"

:45

 
" id="fbPhotoSnowliftCaption">Osobiście w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, ul. Ks. Sajny 14, 05-530 Góra Kalwaria, telefonicznie: (22) 727 31 04 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

"

type"

:45

 
">Osobiście w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie, ul. Warszawska 24, 05-820 Piastów,
telefonicznie: (22)

"

type"

:45

 
" id="fbPhotoSnowliftCaption"> 723 65 50 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

"

type"

:45

 
">

"

type"

:45

 
">
ZAPRASZAMY!

 

 

Tweet
..__