A+ A A-

DUCH UW Stacjonarnie

kolumnowa

 Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to zajęcia dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z zakresu historii Polski i historii świata.

  • Wykłady, warsztaty, gry i symulacje historyczne
  • Doskonali wykładowcy
  • Mnóstwo rekwizytów
  • Interdyscyplinarna tematyka: historia, historia sztuki, geografia polityczna, filozofia, etnografia i inne

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z historii życia codziennego, stosunków społecznych, obyczajów.
Wykładowcy w przystępny i ciekawy sposób opowiadają o złożonych procesach, które wpływały i nadal wpływają na losy świata. Słuchacze poznają historię ludzi a nie wojen; znajdują odpowiedzi na pytania: Jak to było? Dlaczego tak się działo? Co z tego wynikło?

 

Absolwenci DUCHa lepiej rozumieją teraźniejszość, kojarzą fakty, wyciągają wnioski, analizują, potrafią myśleć krytycznie. Są tolerancyjni i otwarci. Znajomość historii potrafią wykorzystać w wielu dziedzinach życia.

Znakiem rozpoznawczym Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracownikami i wykładowcami są pracownicy akademiccy, ludzie sztuki, kultury, pasjonaci danej dziedziny: archeolodzy, antropolodzy, historycy, podróżnicy. Są to wspaniali, młodzi, doświadczeni w pracy z dziećmi, ludzie.

indeks

DUCH w skrócie:

Co? Weekendowe interdyscyplinarne zajęcia z zakresu historii i nauk pokrewnych, obejmujące 10 zajęć w roku szkolnym, zajęcia utrzymane w konwencji poważnej nauki, treścią dopasowane do wieku oraz poziomu percepcji uczestników.
Kto? Zajęcia prowadzone przez historyków, pasjonatów historii, antropologów, podróżników, prawników, ambasadorów.
Dla kogo? Zapraszamy uczniów szkół podstawowych.
Gdzie? W salach wykładowych współpracujących Wydzialu Archeologii UW (ul. Karkowskie Przedmieście 26) oraz w interesujących miejscach w mieście.
Po co? Bo znajomość historii jest niezbędna młodym, nowoczesnym, otwartym na świat ludziom.

Więcej informacji? tel. 692 981 439, 602 537 156; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

..__