A+ A A-

SPOTKAJMY SIĘ W WARSZAWIE!

banner nowy

Integracja polsko-ukraińska z historią w tle

 

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii we współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) zaprasza dzieci i młodzież z rodzin polskich i ukraińskich do wspólnego poznawania historii Warszawy, do wspólnej zabawy podczas gier, warsztatów i wspólnych wyjść do muzeów, do nawiązywania znajomości, integracji oraz uczenia się języka zarówno polskiego jak i ukraińskiego.

Przygotowaliśmy dla Was kilka trzydniowych cykli zajęć PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA  w różnych dzielnicach Warszawy. Tematem naszych spotkań będą tradycje kulinarne, osobliwości gotowania i oczywiście historia.

Pierwsze spotkanie to w gra w stylu RPG, tylko nie na komputerze, a w rzeczywistym świecie. Wcielicie się w kupca, kucharza, rycerza. Czy do zadań, jakie będą do wykonania w poszczególnych rundach, podejdziecie brawurowo czy zachowawczo? Czy będziecie grać va banque czy Wasza strategia będzie ostrożna i pełna namysłu? Kto wygra? I jaka nagroda przypadnie zwycięzcy? Na wszystkie te pytania otrzymamy odpowiedź w toku zabawy.

Drugie spotkanie  to wyprawa do warszawskiego muzeum, żeby z bliska popatrzeć i poznać dzieła sztuki związane z jedzeniem i biesiadowaniem. To nie będzie jednak zwykła wizyta w muzeum, bo prowadzący zajęcia opowiedzą nam niesamowite historie  i pokażą specjalne eksponaty.

Trzecie spotkanie nosi tytuł Kuchenne tajemnice i jest to pokój zagadek o tematyce związanej z przygotowywaniem i serwowaniem posiłków. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie serii zadań, aby skompletować zestaw produktów spożywczych i kuchennych przyrządów a następnie stworzenie polskich i ukraińskich potraw. Przy okazji poznacie nazwy produktów spożywczych, a także słowa i wyrażenia związane z poczęstunkiem. Po zajęciach zaś zaplanowana jest wspólna biesiada! 

Spotkania odbędą się w następujących terminach:

 Budynek PASTy
ul. Zielna 39

30 października - Gra RPG
5 listopada - Muzeum
6 listopada - Pokój zagadek
ZAPISY


MDK Oсhota
ul. Rokosowska 10

6 listopada - Muzeum
12 listopada - Gra RPG
19 listopada - Pokój zagadek
ZAPISY

Gościniec Wesoła
ul. Trakt Brzeski 90

13 listopada - Gra RPG
20 listopada - Muzeum
27 listopada - Pokój zagadek
ZAPISYBudynek PASTy
ul. Zielna 39

13 listopada - Muzeum
20 listopada - Pokój zagadek
27 listopada - Gra RPG
ZAPISY


 


Budynek PASTy

ul. Zielna 39

10 grudnia - Muzeum
17 grudnia - Gra RPG
18 grudnia - Pokój zagadek
ZAPISY


Godziny zajęć w powyższych terminach, każdego dnia dwie grupy:  

GRUPY 1:  11:00 – 13.00
GRUPY 2: 14:00 – 16.00.

 Zapis do grupy zakłada udział w każdym z trzech spotkań cyklu.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE , OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży polskiej i ukraińskiej i ich opiekunów. Wszystkie materiały zostaną przygotowane w dwóch wersjach językowych.
Na wszystkich zajęciach będzie obecny tłumacz.

Więcej informacji w języku polskim i ukraińskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

UWAGA! PRZED NAMI JESZCZE KILKA SPOTKAŃ KOŃCZĄCEGO SIĘ CYKLU:

5 listopada rozpocznie się ostatni w tym sezonie cykl projektu pod nazwą „Śpiewać każdy może… po polsku i po ukraińsku”. Będzie to cykl czterech mistrzowskich kursów historyczno-artystycznych z polskimi i ukraińskimi prezenterami, podczas których wspólnie z dziećmi będziemy śpiewać, improwizować, zagramy w prawdziwym teatrze cieni i dobrze się pobawimy na różne sposoby. A przy tym dowiemy się wiele o historii sztuki ludowej i folklorze narodów ukraińskiego i polskiego.
Zajęcia będą się odbywać w obu językach, polskim i ukraińskim, wszystkie materiały dla uczestników będą dostępne w obu wersjach językowych.
Spotykamy się z uczestnikami w budynku PAST-y (ul. Zielna 39) w soboty o godzinie 14:00 w następujących terminach:
5, 12, 26 listopada, 3 grudnia
Zaleca się udział w każdym z czterech spotkań, ponieważ za każdym razem zrobimy coś nowego.
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE , OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.
Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/Dnxq2ha83Fi1V1286

Godziny spotkań: 14.00-16.00

 Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tel:  692 981 439

 

 ukraina logosy belka

..__