A+ A A-

Halo! będzie rozmowa - pokój zagadek

pokoj zagdek logo


Halo! Będzie rozmowa! to spotkanie dla klas 1-3 z warszawskich szkół podstawowych w pokoju zagadek utworzonym w ciekawym i mało znanym budynku PASTy, w którym przed laty mieściła się centrala telefoniczna. Spotykamy się w sali, w której utworzony jest pokój zagadek nawiązujący tematyką do dwudziestolecia międzywojennego.

Klasa przyjeżdża do pokoju, w którym spędzi 2 godziny (1 godzina rozwiązywania zagadek i 1 godzina zajęć wykładowo - warsztatowych, obie części nie będą następować jedna po drugiej, będą się wzajemnie przeplatać).
Głównym punktem pokoju będą trzy duże pudła zamknięte na szyfrowe kłódki. Zadaniem dzieci będzie złamanie szyfru do każdej z nich. Wskazówki dotyczące każdej kłódki będą miały charakter wieloetapowej łamigłówki. Poszczególne zadania przybliżać będą ważne fakty z historii budynku oraz Warszawy.
Pokój zagadek będzie wspaniałą zabawą, ale również aktywną nauką historii Warszawy. Uczniowie poznają nieznane fakty z przeszłości miasta, w którym mieszkają. Będą mieli okazję wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek, sprytem, dedukcją. Z uwagi na fakt, że spotkanie zakłada pracę w grupie, uczniowie poznają się lepiej i zintegrują. Wyjdą z głowami pełnymi nowej wiedzy ale również poczuciem relaksu i fajnie spędzonego czasu.
Serdecznie zapraszamy!

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC NA ROK SZKOLNY 2022/23
Więcej informacji:
MAIL:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
TEL: 692 981 439

syrenka

 

..__