Starożytność dla szkół

ANTYK

Znajomość historii i kultury starożytnej zawsze była podstawą rzetelnej edukacji. Aby wspomóc szkoły w przekazywaniu uczniom wiedzy z tego zakresu przygotowaliśmy wielowymiarowy projekt pod tytułem O KROK OD ANTYKU.

Projekt został zrealizowany w roku szkolnym 2020/2021. Kierowany jest do starszych klas szkół podstawowych. Jego celem jest poszerzenie wiadomości z zakresu HISTORII STAROŻYTNEJ.

W ramach projektu uczestnicy:
•    otrzymują dostęp do 14 zdalnych (nagranych, do odtworzenia w dowolnym momencie) lekcji dotyczących historii starożytnej Grecji i Rzymu

Tematyka lekcji została ułożona tak, aby przybliżyć uczniom głównych bohaterów epoki, których dokonania stanową podwaliny kultury europejskiej i zarazem opowiedzieć o najciekawszych wydarzeniach, starając się przedstawić ciekawostki zarówno z terenu starożytnej Grecji jak i Rzymu.

Powyższe lekcje (każda po 45 minut) można odtworzyć w szkole na lekcji historii/języka polskiego/ kółku historycznym lub też w domu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu. Lekcje są dostępne po zalogowaniu się do platformy e-learningowej.

antyk

Projekt jest bezpłatny.

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO POBRANIA DLA NAUCZYCIELA:

1. MITOLOGICZNI BOGOWIE I ICH WYZNAWCY - OLIMP I SPÓŁKA

2. I TY ZOSTANIESZ ARCHIMEDESEM

3. W WARSZTACIE FIDIASZA

4. JAK UDAŁO MU SIĘ PODBIĆ ŚWIAT? ALEKSANDER WIELKI

5. ROMULUS I REMUS. KIM BYLI TWÓRCY RZYMU?

6. JAK PUBLIUSZ KORNELIUSZ SCYPION URATOWAŁ RZYM. HANNIBAL U BRAM

7. NAJSŁYNNIEJSZY LEKARZ STAROŻYTNOŚCI. GALEN

8. ATENAJOS, CZYLI O ZACHOWANIU PRZY STOLE W STAROŻYTNOŚCI

9. JULIUSZ CEZAR I JEGO BON MOTY

11. KORNELIA MATKA GRAKCHÓW. RZYMSKI WZÓR DO NAŚLADOWANIA

12. LIWIA I OKTAWIAN. CZY KOBIETA BYŁA MATKĄ SUKCESU PIERWSZEGO CESARZA?

13. JULIAN ZWANY ODSTĘPCĄ

14. ZARAZA JUSTYNIANA. CZY TO PRZEZ NIĄ ZAKOŃCZYŁA SIĘ STAROŻYTNOŚĆ?

Więcej informacji:
TEL: 692 981 439