Starożytność dla szkół

ANTYK

Znajomość historii i kultury starożytnej zawsze była podstawą rzetelnej edukacji. Aby wspomóc szkoły w przekazywaniu uczniom wiedzy z tego zakresu przygotowaliśmy wielowymiarowy projekt pod tytułem O KROK OD ANTYKU.

Projekt realizujemy w roku szkolnym 2020/2021 i kierujemy go do starszych klas szkół podstawowych. Jego celem jest poszerzenie wiadomości z zakresu HISTORII STAROŻYTNEJ.

W ramach projektu klasa:
•    otrzyma dostęp do 14 zdalnych (nagranych, do odtworzenia w dowolnym momencie) lekcji dotyczących historii starożytnej Grecji i Rzymu
•    Weźmie udział w 2 wykładach on – line na temat historii starożytnej
•    Spróbuje swych sił w konkursie historyczno – plastycznym, w którym nagrodą dla 5 zwycięskich klas jest wycieczka po Warszawie w poszukiwaniu motywów antycznych w przestrzeni stolicy.

Tematyka lekcji została ułożona tak, aby przybliżyć uczniom głównych bohaterów epoki, których dokonania stanową podwaliny kultury europejskiej i zarazem opowiedzieć o najciekawszych wydarzeniach, starając się przedstawić ciekawostki zarówno z terenu starożytnej Grecji jak i Rzymu.

Powyższe lekcje (każda po 45 minut) można odtworzyć w szkole na lekcji historii/języka polskiego/ kółku historycznym lub też w domu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu. Lekcje są dostępne po zalogowaniu się do platformy e-learningowej. Co dwa tygodnie, poczynając od 1.12.2020, pojawia się tam kolejna lekcja. Lekcja składa się z krótkiego wprowadzenia przez wykładowcę oraz zadań utrwalających i sprawdzających wiedzę.
Przed każdą lekcją nauczyciel otrzyma informację, co będzie potrzebne do zajęć.

W czasie trwania projektu każda klasa ma za zadanie przygotować plakat przedstawiający wybraną postać, omawianą na zajęciach. Uczniowie pracują indywidualnie lub w grupach. Jeśli w kasie powstanie więcej niż jedna praca, trzeba dokonać wewnętrznego głosowania i do konkursu przedstawić jedną pracę. Technika pracy - dowolna, ale format ustandaryzowany A3.
Prace należy dostarczyć do Fundacji (lub skontaktować się z Fundacją w celu odbioru pracy ze szkoły) do 10.05.2021.

5 najlepszych prac, czyli 5 zwycięskich klas otrzymuje w nagrodę wycieczkę po Warszawie na jeden z wybranych tematów:
1) szlakiem bohaterów mitologicznych
2) szlakiem sentencji łacińskich
3) szlakiem architektury warszawskiej inspirowanej Antykiem

Ilość miejsc ograniczona - do projektu zapraszamy 40 klas z warszawskich szkół podstawowych, maksymalnie 2 z jednej szkoły.
Projekt jest bezpłatny.

UWAGA! W okresie zamknięcia szkół wszystkie zajęcia udostępniane są w formie zdalnej po wcześniejszych umówieniu terminu z poszczególną klasą.

Więcej informacji:
TEL: 692 981 439