A+ A A-

PROJEKTY EDUKACYJNE 2020/21

W roku szkolnym 2020/2021 i dzięki współfinansowaniu z Biura Edukacji m.st. Warszawy Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii realizuje w warszawskich szkołach podstawowych projekty:

okawoka3

WSPOMNIENIA Z EPOKI KAMIENIA, CZYLI OKO W OKO Z ARCHEOLOGIEM projekt kierowany do uczniów klas 7 i 8 warszawskich szkół podstawowych. Obejmuje trzy 90-minutowe spotkania z archeologami UW.
Zapisy odbywają sie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


ANTYK
O KROK OD ANTYKU - projekt obejmujący 14 zajęć zdalnych z zakresu historii starożytnej, konkurs dla uczestniczących klas oraz wycieczki po Warszawie w poszukiwaniu motywów antycznych. Projekt dla starszych klas szkół podstawowych.

 

warszawo
WARSZAWO, POZNAJMY SIĘ – projekt obejmujący 3 spotkania z zakresu historii Warszawy przygotowany z okazji 425 rocznicy przeniesienia siedziby królewskiej do Warszawy, przygotowanie projektu edukacyjnego przez zespoły klasowe oraz quiz wiedzy. Najlepsze klasy zdobywają tytuł „Mocarze historii 2021”. Projekt dla kas 3-4 szkół podstawowych.

 


DUCH POLECA:

logo wynalazki
WIELKIE WYNALAZKI, RÓŻNE SPOJRZENIA – projekt rozwija zainteresowania naukowe dzieci oraz umiejętność samodzielnego myślenia, kreatywność a także interdyscyplinarne podejście do problemów. Ukazuje uczniom, że wiele różnych dziedzin nauki opisuje ten sam świat, że zmiany w jednej dziedzinie życia mają wpływ na zmiany na wielu innych płaszczyznach. W ramach projektu uczniowie biorą udział w 6 warsztatach: 3 historycznych oraz 3 dotyczących nauk ścisłych. Zajęcia skierowanie są do klas 3-4 szkół podstawowych.

 

O wzięciu udziału klasy w projekcie decyduje dostępność miejsc. Prosimy o nadsyłanie formularza zgłoszeniowego.

UWAGA! W okresie zamknięcia szkół wszystkie zajęcia udostępniane są w formie zdalnej po wcześniejszych umówieniu terminu z poszczególną klasą.

Więcej informacji:
MAIL:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
TEL: 692 981 439

syrenka

..__