Tanio kupić, drogo sprzedać. Na średniowiecznym rynku

Gildie i cechy były formą ograniczenia wolności na rynkach średniowiecznej Europy. Z jednej strony eliminowały oszustów i ludzi, którzy chcieli sprzedawać produkt tani i lichy, z drugiej jednak mocno kontrolowały ceny nie pozwalając na ich obniżkę.
Studenci DUCHa dowiedzieli się podczas zajęć, jak wyglądał średniowieczny świat gildii, cechów i talarów, dlaczego rynek był sercem miasta i co oznaczało bycie partaczem.
Kto prowadził spotkanie?
Prowadzącym spotkanie był Sebastian Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Konsultant historyczny przy wielu projektach muzealniczych i popularyzatorskich. O historii chętnie pisze (m.in. dla portalu Histmag.org, Onet.pl, Fokus Historia) i mówi, zwłaszcza dzieciom. A jeszcze chętniej patrzy, jak wpływa ona na ludzi, a ludzie na nią.