Ocalić od zapomnienia - konkurs dla szkół

Ocalić od zapomnienia - pamięć o niezłomnych pilotach
por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim

konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz środowisk polonijnych
w roku szkolnym 2016/2017

pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

DUCH wraz ze Szkoła Podstawową nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu jest współorganizatorem konkursu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i środowisk polonijnych  pod tytułem „Ocalić od zapomnienia - pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy multimedialnej, plastycznej lub modelarskiej poświęconej  niezłomnej pilotce por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz legendarnemu pilotowi gen. bryg. Stanisławowi Skalskiemu.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody, m. in. wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Serdecznie zapraszamy do udziału w działu zarówno szkoły polskie jak i szkoły polonijne.

Zgłoszenia można nadsyłaćdrogą mailową do 31 stycznia 2017 na adresy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - prace dotyczące gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego;
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - prace dotyczące por. pil. Janinie Lewandowskiej.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: