Warszawska Pętla Czasu

Warszawska petla czasu banner

Ferie przed telewizorem? Przed komputerem? Błeee, nic równie nudnego!

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii ma o wiele lepszą propozycje – przenieśmy się w czasie! Do dawnej Warszawy, sprzed 300, 200 i 70 lat. To dopiero będzie atrakcja spotkać tam króla Poniatowskiego, porozmawiać z Marią Skłodowską, posłuchać opowieści Józefa Piłsudskiego. Pytanie jest jedno – jak potem wrócić do domu na obiad?:)

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza uczniów szkół podstawowych spędzających ferie zimowe w domu na warsztaty historyczne „Warszawska Pętla Czasu”.

Warsztaty są połączeniem zajęć historycznych i plastycznych. Każdego dnia uczestnicy spotkań przenosić się będą w czasie, trafiając do innej epoki. Tam poznawać będą specyfikę czasów, do jakich dotarli, ale również będą mieć do wykonania szereg zadań, pozwalających im powtórnie znaleźć się w teraźniejszości. Spotkania będą mieć na celu poznanie fascynujących faktów z historii naszego miasta, czasem zupełnie nieznanych jego młodym mieszkańcom.

Zapraszamy.

Cykl 4 spotkań odbywać się będzie:

W I tygodniu ferii: 20 – 23.01.2015 (wtorek – piątek)

W II tygodniu ferii: 26 – 29.01.2015 (poniedziałek – czwartek)

W godzinach 10.00 – 14.00

W Warsztacie, Plac Konstytucji 4.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, dzieci na zajęcia powinny mieć ze sobą kredki oraz drugie śniadanie. Napoje do posiłku zapewni Fundacja: wodę oraz herbatę.