duch wroclaw

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii realizuje na terenie Wrocławia dwa projekty: Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz Wywołaj DUCHa!

strefaIIIa

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii - cykl 20 wykładów dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, podzielonych na pięć grup wiekowych. Zajęcia odbywać się będą w soboty, w salach Uniwersytetu Wrocławskiego, poprowadzą je doświadczeni historycy - pracownicy naukowi uczelni, edukatorzy muzealni, pasjonaci - wszyscy kompetentni, uśmiechnięci, łatwo nawiązujący dobry kontakt z młodymi słuchaczami. Projekt realizowany będzie w Łodzi od września 2014.

Zapisy rozpoczną się w maju 2014

Więcej informacji o poszczególnych grupach:

strefa1Strefa I

klasy I-III, grupy Obserwatorów, Poszukiwaczy

strefaIIStrefa II

klasy IV-VI, grupy Badaczy, Podrózników

strefaIIIStrefa III

Gimnazjum, grupa Twórców

strefa4

WYWOŁAJ DUCHa! to program Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii skierowany do szkół podstawowych. W jego ramach realizujemy cykl pięciu zajęć wykładowo – warsztatowych z historii, odbywających się na terenie szkoły, która zgłosi się do udziału w programie. Fundacja zapewnia pełną organizację spotkań: dojazd wykładowców i dostarczenie na własny koszt materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć. Od szkoły oczekujemy jedynie udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia oraz sprzętu pozwalającego na wyświetlenie prezentacji (rzutnik, komputer, głośniki, ekran lub gładka ściana).

Formularz zgłoszeniowy dla szkół