Do kogo modlili się perscy królowie? Religie starożytnego Iranu

Zajęcia wprowadziły uczniów w świat starożytnej Persji, pokazały im złożoność i bogactwo perskiej kultury, historii i religii.  W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak przez wieki zmieniała się Persja, kto nią rządził, ile zawdzięczamy dzisiaj perskim wynalazkom. Studenci DUCHa mieli także okazję poznać mało znaną w Polsce, wywodzącą się właśnie ze starożytnej Persji, pierwszą monoteistyczną religię –  zaratusztrianizm. Dowiedzieli się również, w jakim stopniu współczesny Iran jest spadkobiercą Persji oraz dlaczego obecnie Irańczycy w większości wyznają islam.

Zajęcia prowadziła edukatorka ze stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. Zachęcamy do zapoznania się z innymi edukacyjnymi działaniami stowarzyszenia pod adresem www.etnograficzna.pl
podroznic js

Zajęcia prowadziła edukatorka ze stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. Zachęcamy do zapoznania się z innymi edukacyjnymi działaniami stowarzyszenia pod adresem www.etnograficzna.pl